ile zarabia ochroniarz

Obecnie na stanowisku ochroniarza często widzimy osoby w średnim wieku, które zasiadają to stanowisko w centrum handlowym bądź supermarkecie. Troszkę inaczej sprawa ma się w przypadku ochroniarzy znanych osób. W tym przypadku ochroniarze z reguły są bardziej wysportowani, a samą postawą oraz wyglądem zewnętrznym wzbudzają respekt.

Posada oraz sama praca ochroniarza może się naprawdę różnić w zależności od tego, w jakim dokładnie środowisku będziemy pracować. Od tego zależą również same zarobki takiej osoby, natomiast żeby odpowiedzieć na pytanie ile zarabia ochroniarz to musimy wziąć pod uwagę również inne aspekty takiego zajęcia.

Do podstawowych zadań ochroniarza jak sama wskazuje, należy zapewnienie odpowiedniej ochrony. W zależności od potrzeb, może to być ochrona w sklepie, w klubie imprezowym, na meczu piłkarskim lub ochroniarz może odpowiadać za ochronę znanej osoby, a w niektórych przypadkach osoba być może będzie musiała chronić ważne dokumenty albo czyjąś posiadłość. Jak widzimy ilość funkcji, którą może wykonywać taka osoba zatrudniona na stanowisku ochroniarza jest bardzo duża.

Dobry ochroniarz powinien wyróżniać się cechami sportowca

Powinien być dobry kondycyjnie, silny i na ogół sprawny fizycznie. Oprócz tych cech powinien również posiadać umiejętności związane z szybkim podejmowaniem decyzji oraz odpowiednim myśleniem, aby być w stanie szybko ocenić i przeanalizować daną sytuację. Dodatkowym autem będzie na pewno umiejętność przewidywania niektórych zdarzeń oraz spostrzegawczość, która szczególnie podczas ochrony różnego rodzaju sklepów powinna być na wysokim poziomie.

ochroniarz

Dodatkową w Polsce osoba na stanowisku ochroniarza, musi mieć ukończone 21 lat. Jest to wymagane, aby podjąć się tej pracy. Oprócz tego oczywiście osoba chcąca wykonywać ten zawód nie może być wcześniej karana. Jeżeli zagłębimy się bardziej w ustawę dotyczącą ochrony osób i mienia, to odnajdziemy tam odpowiedni zapis, mówiący o tym, że wszystkie osoby chcące zostać ochroniarzem muszą również posiadać do tego licencję.

Jeżeli pierwszą pracę związaną z obowiązkami ochroniarza podejmiemy w specjalnej firmie ochroniarskiej, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że dana firma będzie w stanie nam pokryć wszelkie koszta związane z nabyciem takiej licencji oraz wszelkimi pozostałymi szkoleniami, które okażę się bezwzględnie obowiązkowe.

Praca w firmie ochroniarskiej wymaga przeważnie znajomości różnego rodzaju systemów alarmowych. Z tego względu musimy zostać wcześniej zaznajomieni z wszelkimi urządzeniami, które składają się na takie systemy alarmowe. Z tego względu również przydadzą nam się umiejętności, które pozwolą nam na odpowiednią obsługę takich urządzeń, ponieważ niejednokrotnie z różnych względów możemy być zmuszeni wyłączyć jakiś alarm.

Teraz przyjrzyjmy się wynagrodzeniu jakiego można oczekiwać podejmując się tej pracy. Pomimo wielu obowiązków, które niesie ze sobą praca na stanowisku ochroniarza, to niestety nie jest ona jakoś bardzo dobrze płatna. Z reguły osoby pracujące jako ochroniarz w sieciach supermarketów lub galerii handlowych zarabiają najniższą krajową. Trochę inaczej sprawa ma się w przypadku osób, które zajmują się ochroną ważnych osobistości bądź różnego rodzaju konwojów podwyższonego ryzyka.

sejf

W takim przypadku zarobki z reguły są wyższe i potrafią już być na przyzwoitym poziomie. Tak naprawdę ciężko jest jednoznacznie określić ile zarabia ochroniarz. Jak widzicie im większe umiejętności od ochroniarza będą wymagane oraz im bardziej poważaną posiadłość lub osobą dany ochroniarz będzie miał pod opieką, tym przełoży się to na jego zarobki i będzie w stanie wynegocjować większą stawkę.

Praca ochroniarza tak naprawdę nie należy wcale do najłatwiejszych. Często zdarzy się sytuacja, że będziemy musieli wykazać się odwagą, cierpliwością oraz zdolnością do panowania nad sytuacjami, które nas mogą spotkać. A mogą one przybierać różną postać, dlatego ochroniarz musi być gotowy tak właściwie na wszystko i nigdy nie może być pewien co go dzisiaj spotka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here