Ile kosztuje farbowanie włosów

Jeśli chodzi o farbowanie włosów, istnieją dwa rodzaje ludzi: ci, którzy robią to samodzielnie w swoich domach i ci którzy oddają się w ręce profesjonalistów. Jeśli należymy do osób, które wykonują farbowanie w domu, prawdopodobnie nie widzimy sensu płacenia komuś za coś co możemy zrobić samodzielnie bądź z pomocą przyjaciółki. Jednak fakty są takie, że w domu, nie jesteśmy w stanie osiągnąć efektu rodem z salonu i jeżeli chcemy cieszyć się naprawdę profesjonalną koloryzacją, nie powinniśmy żałować pieniędzy. Dobrze wykonany kolor jest tego wart.

Główną różnicą między domową i profesjonalną koloryzacją jest personalizacja. Rozmowa ze stylistą na temat naszych oczekiwań może mieć duży wpływ na efekt końcowy. Za pomocą kilku pytań, fryzjer jest w stanie określić co nam się podoba, a co nie, jakich produktów do tej pory używaliśmy i jak nasz styl życia wpływa na kondycję włosów. Dzięki tej wiedzy dobierze odpowiedni kolor i technikę. To oznacza, że po wyjściu z salonu, nasze włosy nie są po prostu blond. Zamiast płaskiego koloru, otrzymujemy odcień popielatego lub piaskowego blondu, który idealnie współgra z naszą cerą.

Jako specjaliści od urody, styliści fryzur nieustannie monitorują panujące w branży trendy i produkty. Najlepsi z nich cały czas się szkolą, by zapewnić swoim klientom najlepsze usługi. Styliści spędzają lata na doskonaleniu swoich umiejętności. Jest to nie tylko czasochłonne, ale również kosztowne. Gdyby koloryzacja włosów była łatwa i moglibyśmy osiągnąć perfekcyjny efekt w domu, każdy z nas by to robił, a salony mogłyby nie istnieć.

W takim razie ile kosztuje farbowanie włosów?

farby do włosów

Istnieje wiele czynników, które mają wpływ na cenę profesjonalnej koloryzacji. Niektóre z nich to: lokalizacja, poziom wiedzy pracowników, prestiż, stan naszych włosów, pożądany efekt, techniki które zostaną zastosowane oraz cena produktu. Prawie wszystkie z tych cech można użyć do opisu restauracji. To porównanie może wydawać się absurdalne, ale jest bardzo trafione. Zawsze znajdą się restauracje, w których ceny są zbyt drogie, biorąc pod uwagę to co oferują. Jednak lokalizacja takiego miejsca, jakość używanych produktów i renoma, składają się na dość wysokie ceny. Im smaczniej chcemy zjeść, tym więcej musimy zapłacić. To samo dotyczy koloryzacji – im lepszy chcemy uzyskać efekt, tym więcej pieniędzy musimy wydać.

Co jednak, jeśli decydujemy się użyć farby z pudełka?

Brudne ubrania, skóra i poparzenia, to tylko niektóre z przykrych efektów domowej koloryzacji. Wielu osobom wydaje się, że chwycenie w drogerii farby w odcieniu mroźnego blondu, gwarantuje, że dokładnie ten kolor uzyskamy w domowym zaciszu. Nic bardziej mylnego! O ile przyciemnianie włosów nie musi wiązać się z przykrymi konsekwencjami, o tyle rozjaśnianie może sprawić, że zalejemy się łzami. Większość z nas po takich eksperymentach staje się ruda bądź ma nierówny kolor. Naprawa takiego błędu może nas sporo kosztować. W każdym razie na pewno więcej, niż gdybyśmy od razu udali się do salonu. W takim przypadku już nie będziemy się zastanawiać ile kosztuje farbowanie włosów, bo będziemy skłonni zapłacić duże pieniądze, żeby to naprawić.

farbowanie włosów

Profesjonalna koloryzacja może dodać blasku naszej cerze, odjąć lat i być doskonałym wyrazem osobistego stylu. Nawet najlepsze dostępne na rynku farby uszkadzają włosy, blakną i nie mogą się równać z głębią koloru otrzymanego w salonie. Nie jest łatwo zostać profesjonalnym stylistą, a zdobycie wszystkich ponadprzeciętnych umiejętności wiąże się z dużą ilością poświęconego czasu i pieniędzy.

Płacąc za pudełko, płacimy głównie za chemikalia. Płacąc za profesjonalną koloryzację, płacimy za kreatywność, wiedzę, zrozumienie, precyzję, bezpieczeństwo i indywidualne podejście. Wychodząc z salonu wyglądamy jak prawdziwe gwiazdy, niezależnie od tego czy zdecydowaliśmy się na perłowy blond, czy może kasztanowy brąz. Więc zastanawiając się ile kosztuje farbowanie włosów i czy te pieniądze są tego warte, musimy wiedzieć, że odpowiedź jest tylko jedna – TAK!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here