Narzędzia survivalowe

Survival to jedno z tych hobby, które cieszą się dużą popularnością ze względu na możliwość sprawdzenia swoich możliwości podczas takiej przygody. Nie oznacza to jednak, że wyprawa do lasu nie wymaga odpowiednich przygotowań. Wręcz przeciwnie – aby była w pełni udana, warto zaopatrzyć się w szereg przedmiotów, które pomogą przetrwać survival. Zobaczmy, jakie narzędzia będą potrzebne.

Nóż survivalowy

Bez wątpienia pierwszą rzeczą, która kojarzy się z survivalem miłośnikom tej aktywności, jest specjalny nóż survivalowy. Często jest to podstawowe narzędzie, które pomaga w przetrwaniu w lesie. Jest niezbędny między innymi do zbudowania schronienia, strugania kijków przydatnych do opiekania jedzenia nad ogniskiem, czy też pomaga w innych, czasem nawet nieprzewidzianych chwilach.

Nóż survivalowy może być składany lub posiadać stałą klingę. Pierwszy z nich jest idealny, jeśli zależy nam na małej ilości miejsca, jaką będzie zajmował. Większość z nich można nawet z łatwością nosić w kieszeni. Z kolei nóż ze stałą klingą jest idealnym rozwiązaniem dla miłośników najbardziej wytrzymałych narzędzi survivalowych. Ze względu na brak łączeń i mechanizmów przetrwa dosłownie wszystko.

Warto przy tym zwrócić uwagę, by nóż survivalowy wykonany był z wysokiej jakości stali nierdzewnej lub węglowej, co zapewni mu odporność na ścieranie i wysoką ostrość. Co więcej, z łatwością przetrwa każdy rodzaj warunków pogodowych, nie ulegając korozji.

Mała piła

Aby ułatwić sobie przetrwanie w dzikich ostępach, warto zdecydować się także na zabranie ze sobą małej piły. Jest to ręczne narzędzie, które pomoże poradzić sobie z różnorodnymi gałęziami, zarówno tymi potrzebnymi do zbudowania szałasu, jak i tymi, które wykorzystujemy do rozpalenia ogniska. Mała piła ręczna powinna być przy tym składana, co ułatwi jej transport i sprawi, że będzie się świetnie sprawdzała jako podręczne, ale lekkie i nie zajmujące miejsca narzędzie.

Saperka survivalowa

Saperka to niewielkie narzędzie, które powstało z myślą o pracach polowych. Od lat znana jest harcerzom, żołnierzom czy właśnie miłośnikom survivalu. Pierwotnie była po prostu łopatką służącą do przygotowywania okopów i umocnień, a także odkopywania min. Z czasem jednak zaczęła nabierać także cech przenośnego narzędzia do wszelkich celów, związanych z pracami w terenie. Jej zaletą jest przede wszystkim niewielki rozmiar, a także mocny materiał wykonania.

Saperka survivalowa posłuży do mocowania namiotu, a także zabezpieczania ogniska i przygotowywania miejsca pod obozowisko. Wielu kierowców jeżdżących po trudnych terenach także skorzysta z jej zalet i wykorzysta ją między innymi do podsypywania ziemi pod koła, jeśli zdarzy się im utknąć w śniegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here