Brwi permanentne

Makijaż permanentny stał się jedną z najczęściej wybieranych usług wykonywanych w gabinetach kosmetologicznych i medycyny estetycznej. Prawidłowo wykonany pozwala na podkreślenie naturalnego piękna i wydobycie atutów urody. Na czym polega zabieg i jak przygotować się do niego?

Makijaż permanentny pozwana na aplikacje odpowiednio dobranego barwnika w głębsze warstwy naskórka, co odbywa się za pomocą specjalistycznego urządzenia. Zabieg umożliwia wypełnienie ubytków i wyrównanie niedoskonałości.

Początków makijażu permanentnego można upatrywać w tatuażu. Przeszło 2 tysiące lat temu Azjatki dorysowywane miały zarówno brwi jak i kreski na powiece, aby zatuszować niewielką ilość owłosienia, lub jego braku, w miejscu brwi i rzęs. W tym celu używano igły, pręcików bambusowych, jedwabnych włókien oraz barwników, które wprowadzane były w głąb skóry. Wraz z upływem czasu techniki wykonywania tatuażu, a także makijażu zostały unowocześnione i udoskonalone.

Na czym polega makijaż permanentny brwi?

Dziś makijaż permanentny wykonuje się poprzez wprowadzenie barwnika za pomocą igły do warstw naskórka i/lub okolicy skórno-naskórkowej, sam zabieg przebiega niemalże bezboleśnie, a efekty utrzymują się do 3 lat. W tym celu stosuje się barwniki, przede wszystkim pochodzenia mineralnego, które spełniają ściśle określone normy i wymagania co do sterylności, trwałości barwy jak i stabilności.

Każdy człowieka wyróżniają cechy jego urody, w tym również brwi. Stanowią one element twarzy, który pozwala na przekazanie towarzyszących nam emocji, a poprzez zmianę kształtu możliwe jest stworzenie niemalże nowego wizerunku – delikatnego srogiego, czy zalotnego. W przypadku makijażu permanentnego brwi można podkreślić ich naturalny kształt, bądź dokonać jego korekty, uzupełnić ubytki, optycznie podnieść opadające kąciki oczu czy też wyrównać bądź zmniejszyć asymetrię. Oczekiwany efekt można osiągnąć wybierając doświadczonego kosmetologa linergistę. Specjalista, po wcześniejszym wywiadzie, dobierze odpowiedni kształt, barwnik, a także metodę wykonania zabiegu.

Brwi permanentne wykonać można za pomocą kilku technik pigmentacji:

1. Technika cieniowania, czyli ombre/pudrowa – polega na stopniowym rozłożeniu gradientu barwy na wybranym obszarze skóry. Umożliwia subtelny efekt. Wyróżnić można również cieniowanie klasyczne, które opiera się na jednolitym zabarwieniu danego obszaru, co pozwala na uzyskanie efektu podobnego do klasycznego makijażu brwi wykonanego za pomocą kredki czy cieni do brwi. W tym przypadku efekt utrzymuje się do 3 lat, a technika polecana jest u osób z cerą mieszaną lub tłustą.

2. Microblanfing – to technika pozwalająca na manualne wprowadzenie barwnika przy użyciu pena – uchwytu, który zakończony jest ostrzem. Przy odpowiednio wykonanym zabiegu uzyskany efekt jest naturalny i utrzymuje się do 1,5 roku.

3. Technika włoskowa – metoda ta pozwala na rozłożenie pigmentu liniowo, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, tym samym umożliwia uzyskanie bardzo naturalnego efektu zagęszczenia brwi i uzupełnienia ubytków. Metoda ta sprawdza się u osób posiadających cerę normalna lub suchą, a efekt utrzymuje się do 2 lat.

4. Techniki łączone – metoda polegająca na łączeniu różnych technik pigmentacji dostosowanych do klientki, jej potrzeb, aby osiągnąć jak najlepszy efekt.
Makijaż permanentny jest niemalże bezbolesny, jednak aby zapewnić komfort, na skórę aplikuje się środek znieczulający – lidokainę.

Po więcej informacji dotyczących makijażu permanentnego brwi zapraszamy Państwa na stronę wrosinski.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here