ile kosztuje ślub kościelny

Ślub to bez wątpienia niezwykle istotne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Jeszcze zanim zaczniemy planować ten doniosły dzień, zastanawiamy się ile kosztuje ślub kościelny, gdzie zarezerwować salę, a nawet kogo zaprosić. Każdy będzie miał oczywiście inne poglądy i potrzeby, a więc inny ślub będzie dla niego idealny. Na pewno na samym początku zastanowić się, jaki powinien być nasz dzień – dzięki temu unikniemy rozczarowań i upewnimy się, że nasz ślub oraz wesele przebiegną zgodnie z planem i będą naprawdę najbardziej wyjątkowym dniem naszego życia. Od czego zacząć planowanie?

Do planowania ślubu należy przygotować się logistycznie. Na pewno dobrym pomysłem będzie ustalenie budżetu. Gdy wiemy, na jakiego rzędu wydatek możemy sobie pozwolić, na pewno będzie nam łatwiej podejmować decyzje. Kolejnym krokiem powinno być ustalenie tego, jak duży będzie nasz ślub i wesele. Niektóre osoby nie wyobrażają sobie nie zaprosić całej, nawet najdalszej rodziny i wszystkich znajomych. Dla innych z kolei ślub będzie bardzo prywatnym wydarzeniem, na którym pojawi się tylko i wyłącznie najbliższa rodzina, przyjaciele oraz świadkowie. Należy tutaj dokonać wyborów zgodnych z naszymi własnymi przekonaniami i gustem.

Należy również zastanowić się nad tym, jaka sala będzie potrzebna na nasze wesele. W pierwszej kolejności będzie to oczywiście zależało od ilości gości, których chcemy zaprosić. Warto pamiętać o tym, że najładniejsze i najbardziej popularne miejsca będą zarezerwowane z bardzo dużym – czasem nawet kilkuletnim – wyprzedzeniem. Dlatego też warto być gotowym na to, by decyzję o wyborze sali podjąć możliwie jak najwcześniej. Oszczędzi nam to stresów i rozczarowań, które mogą się pojawić, jeżeli nie uda nam się znaleźć odpowiedniego miejsca. Bardzo istotnym aspektem będzie również dojazd dla gości. Jeśli zapraszamy dużo osób spoza naszego miejsca zamieszkania lub też sala znajduje się daleko od kościoła, będzie trzeba rozważyć różne opcje przewiezienia gości w odpowiednie miejsce. Na szczęście istnieje wiele rozwiązań, które mogą być tutaj przydatne. Trzeba jednak pamiętać o tym, by uwzględnić to w naszym budżecie.

Kolejnym krokiem będzie oczywiście wybór dodatków oraz sukni ślubnej. Każda panna młoda będzie miała nieco inny gust i inaczej będzie sobie wyobrażać to, jak ma być przystrojony kościół czy sala na wesele. Dlatego też warto zastanowić się nad tym wcześniej, pomyśleć o kwiatach, stroikach i dekoracjach. W dzisiejszych czasach nie trzeba nawet kupować dekoracji, ponieważ istnieje możliwość ich wypożyczenia. Można również wynająć odpowiednią dekoratorkę, która przybranie kościoła czy sali weźmie na siebie. Warto pamiętać również o kwiatach i zastanowić się, czy zdecydujemy się na sztuczne czy prawdziwe oraz jak je ze sobą połączyć. Osobną kwestią jest oczywiście wybór sukni ślubnej. Każda kobieta ma nieco inny gust i zdecyduje się na inny model czy kolor. W dzisiejszych czasach wybór sukien ślubnych jest bardzo szeroki i bez większego problemu można znaleźć coś dla siebie, a także przerobić jeżeli nie do końca nam odpowiada pod jakimiś względami.

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zastanawia się nad tym, czy należy brać również ślub kościelny. Dla niepraktykujących może to być trudna decyzja, ponieważ nadal jest on wymagany przez nasze dość konserwatywne społeczeństwo. Oczywiście decyzja zależy tutaj od nas. Bardziej religijne osoby na pewno zdecydują się na przyjęcie takiego sakramentu. Ile kosztuje ślub kościelny? To będzie zależeć od wielu czynników i jeżeli zależy nam na dokładnych informacjach, najlepiej będzie dowiedzieć się tego w naszej parafii, lub parafii, w której planujemy ślub. Warto pamiętać o tym, że do zawarcia związku małżeńskiego będzie nam również potrzebne zaświadczenie o przystąpieniu do sakramentów, takich jak chrzest, pierwsza komunia czy bierzmowanie. Należy spodziewać się również tego, że wymagane będzie od nas uczestniczenie w naukach przedmałżeńskich, które przygotują nas duchowo to zawarcia związku małżeńskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here