Jak zadbać o trwałość loków?

0
2596

Z naszych obserwacji wynika, że coraz większym zainteresowaniem klientów naszego salonu fryzjerskiego w ostatnim czasie cieszą się wszelkiej maści loki i fale. Zupełnie nas to nie dziwi, bowiem są one w stanie w znacznym stopniu podkreślić wyjątkowość danej osoby oraz sprawić, że jej cechy wyróżniające będą jeszcze lepiej widoczne, bezpośrednio przekładając się na zwiększenie jej atrakcyjności. Niemniej jednak, aby możliwe było osiągnięcie spektakularnego, optymalnego efektu, konieczne jest poddanie się profesjonalnym zabiegom stylizacyjnym, bazującym na wykorzystaniu wysoce wydajnych urządzeń, dzięki którym trwałość loków liczyć można będzie nie w dniach, a w tygodniach, a w niektórych przypadkach – nawet w miesiącach!

Eksperci wiedzą jak to osiągnąć – przede wszystkim wykorzystują w swojej pracy najwyższej jakości sprzęt do kręcenia włosów, który nie tylko nie wpływa negatywnie na ich ogólną kondycję, ale także sprawia, że raz osiągnięty wygląd utrzymać można będzie przez relatywnie długi okres czasu. Fryzjer damski, który sięga po zużyte lub staroświeckie urządzenia omijać, bowiem mogą one znacznie je osłabić, wysuszyć, a także zwiększyć ich łamliwość, przez co w kilka dni po zakończeniu zabiegu fryzura przestanie się prezentować tak dobrze jak miało to miejsce podczas jej stylizowania. Jesteśmy w pełni świadomi faktu, iż niektóre osoby starają się kręcić loki lub też fale w zaciszu własnych czterech ścian, czy to z braku czasu czy też z chęci zaoszczędzenia od kilkudziesięciu do kilkuset złotych na takim zabiegu. W takim przypadku również nie powinniśmy decydować się na półśrodki, a raczej sięgnąć po cieszące się doskonała renomą lokówki, suszarki, termoloki, czy prostownice, w przypadku których zaimplementowane zostały specjalistyczne funkcje w możliwie jak najpełniejszym stopniu ochraniające włosy przed szkodliwymi skutkami ekspozycji na działanie wysokich temperatur.

Warto także pamiętać, że jeżeli podejmujemy się zabiegu stylizacyjnego będącego bohaterem dzisiejszego wpisu, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby wykorzystywane narzędzia były w pełni dostosowane do grubości, długości, sprężystości oraz preferowanego stopnia skrętu. W przypadku włosów relatywnie cienkich, które to są wysoce podatne na wszelkiej maści lokowanie, okazać się może, że swoje zadanie nad wyraz dobrze spełnią papiloty. Niestety jednak, nie każda z czytelniczek naszego artykułu znajduje się w tak komfortowej sytuacji – w ich przypadku do pofalowania pasemek lub zakręcenia loków niezbędne będą specjalistyczne lokówki i termoloki. Nieodzownym okazać się może także stosowanie odpowiednich kosmetyków, takich jak chociażby pianka do loków, mgiełka do pielęgnacji włosów, czy spray utrwalający. Wszystkie je nabyć można w renomowanych salonach fryzjerskich – zarówno stacjonarnych jak i internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here