Jak przechowywać biżuterię, by zadbać o porządek?

0
2521

Biżuteria to jedne z ulubionych dodatków do stylizacji dla każdej kobiety. Odpowiednio dopasowana do stylu, osobowości, typu urody i okazji doda atrakcyjności i pewności siebie, a także dopełni każdy zestaw. Jak przechowywać te skarby, aby cieszyły nas jak najdłużej?

Przechowywanie ozdób a jej piękno  

Właściwe przechowywanie cennej biżuterii dla niektórych z nas jest problemem. Jeśli nie wiesz, jak zadbać o wartościowe ozdoby, skorzystaj z naszych porad. Uporządkowanie biżuterii sprawi, że nie będzie w niej panował nieład, a bransoletki damskie czy łańcuszki nie będą się zwijać, rysować czy zrywać. Trzymanie biżuterii luzem w szufladzie czy innym przypadkowym miejscu może jej tylko zaszkodzić. 

Ulubione ozdoby wymagają jednak nie tylko uporządkowania i odpowiedniego przechowywania, ale też systematycznej pielęgnacji. Ją z kolei trzeba dobrać w zależności od materiału i jakości ozdób. 

W czym należy przechowywać biżuterię?

Sprawdzonych sposobów na przechowywanie biżuterii jest wiele. Na wierzchu można ułożyć elementy wykonane z tworzyw sztucznych lub drewna, jednak srebro i złoto należy przechowywać staranniej. Nie mogę być narażone na światło, powietrze czy wilgoć, gdyż czynniki te sprawiają, że ulubione bransoletki damskie, kolczyki czy naszyjniki ciemnieją. Gdy tak się stanie, ich dokładne czyszczenie jest skomplikowane i zajmuje dużo czasu. 

Stylowy kuferek

Tradycyjny kuferek ochroni biżuterię i będzie ozdobą sypialni. Służy do przechowywania złota i srebra, a także ozdób z kamieniami szlachetnymi. Kuferek zabezpieczy biżuterię przed wilgocią, światłem i kurzem, a także przed zniszczeniem. Można znaleźć w różnych sklepach stylowe kuferki lub wykonać je samodzielnie – najlepsze są modele z kilkoma przegródkami, które posłużą na różne ozdoby, jak naszyjniki, pierścionki, kolczyki, zegarki czy bransoletki damskie. Jeśli masz imponująco dużą kolekcję, zainwestuj w dwa kuferki czy szkatułki, aby wszystkie ozdoby przechowywać starannie.

Pudełko

Pudełko jest tańsze, ale sprawdzi się równie dobrze – jest mniej stylowe, ale pasuje do różnych wnętrz minimalistycznych i nowoczesnych. Do wyboru są jednak różne modele, również bardziej eleganckie – na przykład w kolorze mięty, szarości, beżu czy modnego różu pudrowego, z dodatkiem srebra albo złota. Pudełko posłuży też na przechowanie wyjątkowo wartościowych ozdób – jak cenne bransoletki damskie i pierścionki. Można też wykonać pudełko własnoręcznie – będzie idealnie w naszym stylu i posłuży jako elegancka ozdoba.

Ekspozytor na bransoletki damskie

Wiele pań uwielbia bransoletki, np. klasyczne złote i srebrne, modne typu charms, z dodatkowymi zdobieniami, własnoręcznie wykonane, z różnych tworzyw i materiałów. Wtedy warto zakupić ekspozytor na bransoletki damskie – idealne rozwiązanie na całą kolekcję. W szkatułce może być już zbyt ciasno – w niej przechowuj naszyjniki, łańcuszki i zawieszki, a tutaj jedynie ten rodzaj ozdób. Poza tym dopasowany do wnętrza ekspozytor posłuży też jako stylowa dekoracja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here