ile kosztuje tatuaż rękaw

Posiadanie tatuażu to marzenie bardzo wielu osób. Skąd jednak wiedzieć, ile taki tatuaż może kosztować? Cena tatuażu zależy od wielu czynników. Warto jest zatem wiedzieć, jakie są to czynniki i co dokładnie będzie definiowało wysokość kwoty za wykonany tatuaż. W naszym poniższym artykule, wskażemy na najważniejsze czynniki, które definiować będą wysokość kwoty, którą musimy zapłacić za wykonanie tatuażu.

Opłaty za tatuaż – od czego są zależne?

To, od czego należy zacząć, kiedy mówimy o wysokości opłat za wykonanie tatuażu, to tzw. opłata studyjna. Każde, renomowane studio tatuażu posiada taki cennik. W ramach tej opłaty, możemy wykonać bardzo mały tatuaż – np inicjały czy prosty wzór graficzny. Wysokość takich opłat zależna jest oczywiście od tego, co dokładnie ustali studio. Należy jednak podkreślić, że z reguły, opłata ta nie jest mniejsza niż 250 zł. Może się jednak zdarzyć, że wysokość tej opłaty będzie wyższa lub niższa. Nie możemy jednak mówić o wysokości opłaty za tatuaż, jeśli nie uwzględnimy tzw. opłaty „na wejście” do studia.

Wysokość opłat za wykonanie tatuażu – jak się one przedstawiają?

Tatuaż nie jest najtańszą rzeczą na świecie – z tym faktem nie ma co polemizować. Jak zatem dokładnie przedstawiają się wysokości opłat za jego wykonanie? Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, jaki tatuaż chcemy wykonać: czy jest to mały, drobny tatuaż, na który składa się jedynie kontur, czy też marzy nam się piękny tatuaż, który przykładowo będzie zdobił całą naszą rękę. Najdroższe tatuaże, które z całą pewnością możemy określić jako dzieła sztuki, kosztują nawet kilka tysięcy. Są osoby, które jednak wydają tak duże sumy pieniędzy po to, aby ozdobić swoje ciało.

tatuaże

Ile kosztuje tatuaż rękaw?

Zdecydowanie najczęściej próbujemy dowiedzieć się, ile może kosztować tatuaż rękaw. To zdecydowanie najczęściej wybierany rodzaj tatuażu, przede wszystkim dlatego, że jest on bardzo efektowny. To, co jednak musimy wiedzieć na temat jego wykonania to fakt, że jest on też bardzo czasochłonny, jeśli chodzi o wykonanie. Niemalże nigdy nie jest tak, że tatuaż rękaw wykonywany jest na jednej sesji. Sumarycznie, czas jego wykonania może wynieść nawet i kilkanaście godzin. Wszystko zależne jest od tego, jak bardzo skomplikowany wzór chcemy wykonać. Cena, którą przyjdzie nam zapłacić za wykonanie tatuażu rękawa, zależna jest też od stopnia jego skomplikowania. Rękawy tatuażowe, które nie są kolorowe a jedynie czarne, są z reguły tańsze niż tego, do których wykonania potrzebne będzie użycie kolorowych tuszów.

Czy to, gdzie wykonuję tatuaż, ma znaczenie?

Cena tatuażu rękawa zależna jest też od miejsca, gdzie takowy wykonujemy. Każde studio tatuażu, ustala swoje stawki bardzo indywidualnie. Renoma, marka oraz stopień doświadczenia tatuażystów, których dane studio zatrudnia – to wszystko ma przełożenie na wysokość ostatecznej kwoty, którą będziemy musieli zapłacić za wykonanie tatuażu. Warto jest jednak decydować się na renomowane studia tatuażu przede wszystkim z tego względu, iż mamy pewność, że nasz tatuaż będzie wykonany bezpiecznie i dokładnie.

Tatuaż – ozdoba czy wręcz przeciwnie?

tatuaż rękaw

Wspominaliśmy, że niektóre tatuaże mogą kosztować nawet i kilka tysięcy złotych. To jednak bardzo niewielka kwota, jeśli weźmiemy pod uwagę czas, który konieczny będzie do ich wykonania. Warto też nadmienić, że jeśli zdecydujemy się na wybór renomowanego studia tatuażu i zlecimy jego wykonanie profesjonalnym artystom, będziemy mogli pochwalić się prawdziwym dziełem sztuki, które będzie zdobić nasze ciało.

Nie ma sensu oszczędzać na wykonaniu tatuażu. Podjęcie decyzji o wykonaniu go „u znajomego”, czy w studiu, które nie zatrudnia doświadczonych tatuatorów, może skutkować przede wszystkim tym, że zamiast pięknej ozdoby na naszym ciele, będziemy posiadali kiczowatą, czy wręcz brzydką „dziarę”. Nie mamy też pewności, że w „tanim”m studio tatuażu, zachowane będą wszelkie środki bezpieczeństwa, związane chociażby ze sposobem używania igieł czy ich przechowywaniem. O tych czynnikach, także nie można zapominać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here