ile kosztuje maltańczyk

Maltańczyki to psy o wspaniałym, długim, białym futerku, czarnym nosie i ciemnych oczach z czarnymi obwódkami. Ich historia sięga czasów antycznych. W tamtym czasie, a nawet później, mówiło się, że Maltańczyki są w stanie leczyć ludzi. Na poduszce obok chorego często leżała ta mała istotka i właśnie dlatego ta rasa znana jest ze swojej troski, nieprzeciętnej towarzyskości i przywiązania do człowieka. Psy maltańskie mają niezwykle przyjazne usposobienie. Ze względu na ich naturę, bardzo łatwo można je wytresować.

W Polsce istnieje wiele schronisk, w których Maltańczyki są gotowe do adopcji. Jeśli rozważamy powiększenie naszej rodziny o czworonoga, niech będzie to pierwsze miejsce, które odwiedzimy. Jeśli jednak bardzo zależy nam na kupnie psa, zróbmy to u zrzeszonego hodowcy, który ma doświadczenie i wiedzę na temat tej rasy. W trakcie wizyty sprawdźmy rodziców swojego szczeniaka i całą dokumentację z nim związaną. Hodowca powinien bez problemu i wahania odpowiadać na nasze wszystkie pytania oraz chętnie doradzać w kwestii pielęgnacji i żywienia. Nigdy nie decydujmy się na zakup psa od hodowcy, który nalega, żeby nam go przywieźć. To oznacza kłopoty.

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy ile kosztuje maltańczyk

pies

Szczeniak z rodowodem kupowany w sprawdzonej hodowli, to koszt ok. 2000-4000 złotych. Jednak kupno psa, to tylko początek naszych wydatków. Musimy pamiętać, żeby zaopatrzyć się we wszelkie potrzebne akcesoria. Miseczka, obroża, smycz, legowisko, zabawki, karma, weterynarz, to rzeczy, o których nie można zapomnieć decydując się na pieska. Cena maltańczyka to jedna sprawa, a późniejsze utrzymanie -druga. Musimy wcześniej przeanalizować czy rzeczywiście nas na to stać.

Jeśli jednak podjęliśmy decyzję o kupnie psa, warto przyjrzeć się jego naturze. Maltańczyki to pewne siebie i towarzyskie stworzenia, które mają tendencję do bycia upartymi i jest ryzyko, że dając im to, czego chcą, za bardzo je rozpieścimy. Wytresowanie maltańczyka, nie jest szczególnie trudne. Tak towarzyskie psy nie przysparzają zbyt wielu problemów podczas szkolenia. Jednak zanim się za to zabierzemy, warto poznać podstawowe zasady wychowania szczeniaka.

Wiedząc już ile kosztuje maltańczyk i jaka jest jego natura, należy również zwrócić uwagę na to, jak o niego dbać. Ta rasa charakteryzuje się białym, jedwabistym futrem, które często sięga aż do ziemi. Nie linieją, ale łatwo się brudzą. Aby utrzymać naszego pupila w idealnym stanie, należy go codziennie szczotkować, nawet jeśli jego futerko nie jest, aż tak długie, jak u niektórych maltańczyków. W ten sposób zapobiegamy matowieniu i usuwamy wszelkie zabrudzenia. Futerko maltańczyka jest podatne na plątanie, dlatego podczas kąpieli i szczotkowania nie należy się spieszyć. Oczywiście raz na jakiś czas warto odwiedzić groomera.

maltańczyk

Maltańczyki cieszą się codziennymi spacerami, a także graniem w chowanego w domu. Goniąc je po mieszkaniu należy uważać, żeby nie zrobiły sobie krzywdy, np. wbiegając w stół. Podczas zabawy robią się naprawdę dzikie i nie zwracają uwagi na przeszkody. Maltańczyki nie mają problemu z deszczem, jeśli jednak wyprowadzamy je podczas ulewy lub w niskiej temperaturze, zadbajmy o ich ubranko. Mimo ich dużej aktywności, zaleca się aby podawać im specjalistyczny pokarm, dwa razy dziennie. Odmierzone porcje sprawiają, że się nie przejadają. Najlepiej w tej kwestii skontaktować się ze swoim weterynarzem, który poleci nam najlepszą karmę.

Pies maltański, to sympatyczny, przyjazny i zabawny pupil, o wspaniałym charakterze. Idealnie nadaje się dla rodzin, które mają niewielkie ogrody bądź żyją w mieszkaniu. Nie potrzebują dużo miejsca ze względu na swój niewielki rozmiar, jednak należy zapewnić im przestrzeń do biegania. Lubią towarzystwo ludzi i zdecydowanie nie należy zostawiać ich na cały dzień w domu. Często żyją do 15, a nawet 18 lat, co sprawia, że są idealnymi kompanami i prawdziwymi członkami naszych rodzin. Jeśli nie przeraża nas to ile kosztuje maltańczyk i jego utrzymanie, to zdecydowanie jest to pies dla nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here