Płytki miedziane

Miedź jest metalem o charakterystycznej, ciepłej barwie, w której znajdujemy tony czerwieni, różowego i pomarańczowego. Jej połysk może być intensywny lub lekko przytłumiony, a kiedy zaczyna się starzeć, powoli przybiera inną barwę – matową, z nutami brązu. I właśnie takie są też miedziane płytki, które staną się ciekawym uzupełnieniem dosłownie każdego wnętrza.

Miedziane płytki ceramiczne

Na sam początek warto podkreślić, że płytki miedziane są wykonane z ceramiki, a jedynie ich kolor przypomina ten półszlachetny metal. Dodatkowo warto zauważyć, że może się znacząco różnić, od intensywnej, wpadającej w pomarańczowo-różowy, aż po przytłumioną, bardziej brązową. Taka wielość odmian daje jednak możliwość zastosowania płytek w wielu pomieszczeniach i stworzenia dzięki nim ciekawych aranżacji.

Gdzie warto zastosować płytki miedziane?

Miedziane płytki są przede wszystkim dodatkiem dekoracyjnym, który ma wzbogacić wygląd pomieszczeń i uczynić je bardziej eleganckimi. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, możemy zdecydować się na dodanie ich wyłącznie w postaci ciekawego akcentu do innych barw i faktur lub też uczynić głównym motywem pomieszczenia.

Jako dodatek, płytki miedziane świetnie sprawdzą się na przykład w salonie czy jadalni, gdzie mogą urozmaicić wygląd pomieszczenia. Warto zastosować je na małym elemencie, na przykład takim jak półścianka, oddzielająca dwie przestrzenie. Z kolei jeśli mają stać się głównym elementem wystroju, można postawić na wypełnienie nimi większej przestrzeni. Lepiej zrobić to tam, gdzie nie spowodują przytłoczenia, na przykład w kuchni czy łazience.

W szczególności dobrze zaprezentują się na powierzchniach pionowych, gdzie będą przyciągać oko i uzupełniać inne elementy wystroju. Co ważne, warto poeksperymentować także z doborem najlepszego kształtu. Czasami znacznie lepiej prezentują się bowiem płytki heksagonalne niż prostokątne lub kwadratowe.

Z jakimi kolorami łączyć płytki miedziane?

Płytki miedziane mają ciepłe zabarwienia, dlatego idealnie sprawdzają się w połączeniu z zimnymi i surowymi elementami wykańczającymi. Pięknie będą współgrać z betonem architektonicznym i stalą na przykład w industrialnych i loftowych przestrzeniach. Ocieplą także spokojne szarości (jak antracytowy) i czernie, dlatego warto pamiętać o nich zawsze jako o intrygującym i łagodzącym dodatku.

Tradycyjne barwy, takie jak biel, ecru i perłowy, a także cieplejsze odcienie kremowe, również prezentują się wspaniale w zestawieniu z miedzianymi płytkami. Nadają pomieszczeniom klasycznego i bardzo eleganckiego wyrazu, a jednocześnie rozjaśniają przestrzeń. W tym przypadku sprawdzą się także dodatki w ciepłych odcieniach drewna.

Jednak miedź możemy dopasować także do bardziej widowiskowych kolorów. W połączeniu z pomarańczowym i żółtym nabierze jeszcze cieplejszego charakteru, a jednocześnie lekko tłumi ekspansywne kolory towarzyszące. Z kolei w zestawieniu z intensywną zielenią sprawia królewskie wrażenie i wydobędzie całą swoją głębię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here