Nowoczesna pergola tarasowa

Lubisz przebywać na świeżym powietrzu? W takim razie pergola tarasowa to rozwiązanie, które zdecydowanie warto przemyśleć. To solidna, stylowa i wielofunkcyjna konstrukcja, która cieszy się coraz większą popularnością.

Chcesz uzyskać jak najwięcej szczegółów na ten temat? W takim razie doskonale trafiłeś/trafiłaś i ten artykuł zdecydowanie jest dla Ciebie. Czytaj dalej!

Co musisz wiedzieć o nowoczesnej pergoli tarasowej?

Nowoczesna pergola tarasowa to konstrukcja, która może być wyposażona na przykład w rolety. Da się je całkowicie odsłonić albo zasłonić aż do ziemi. W ten sposób można zyskać dodatkową ochronę – nie tylko przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów, ale i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi (takimi jak silne podmuchy wiatru, oślepiające promienie słoneczne czy intensywne opady deszczu).

Przeczytaj także: https://www.marszniemilczenia.pl/jak-wybrac-elegancka-i-wytrzymala-pergole/

Nowoczesna pergola tarasowa – w jaki sposób można ją wykorzystać?

Na ile sposobów można zaaranżować pergolę tarasową? Trudno to jednoznacznie określić, bo ograniczeniem może być jedynie wyobraźnia. W  tym artykule podajemy kilka przykładowych, czasem skrajnych możliwości.

Zacznijmy od tego, co najprostsze… Wystarczy wnieść na taras kilka mebli (fotele, kanapę, krzesła czy stolik) i miejsce do spożywania rodzinnych posiłków albo do picia kawy o poranku jest gotowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wstawić tam biurko i krzesło obrotowe – wtedy da się tam uczyć albo pracować zdalnie.

Ciekawym pomysłem jest również zaaranżowanie takiej przestrzeni pod plenerową strefę fitness. Można to zrobić na różne sposoby – niektórzy stawiają na przestrzeń do ćwiczeń siłowych, wnosząc tam hantle i talerze o różnej wadze, kolejni wolą ćwiczenia rozciągające dlatego wnoszą na taras matę do jogi i gumowe taśmy, a jeszcze inni wybierają aktywność cardio i ćwiczą na tarasie przede wszystkim przy użyciu steppera.

I jak już o aktywnościach na świeżym powietrzu mówimy, to warto też podkreślić, że wystarczy zamontować w górnej części pergoli tarasowej projektor. To niewiele kosztuje, a kino pod chmurką po chwili jest gotowe.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami SURMA – producent pergol tarasowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here