30 dni z językiem angielskim

Hej, hej!
Jak już pewnie doskonale wiecie(z racji tego, że lubię sobie poubolewać nad swoją niedolą), na pierwszym roku studiów pozbawiono mnie możliwości nauki języka. Nie pozostało mi więc nic innego jak wybierać pomiędzy kursem i samodzielną nauką. Padło na opcję numer dwa, bo...jakoś nie wierzę w efektywność kursów językowych na poziomie, na jakim obecnie jest mój angielski. Po prostu za dużo już tego mam za sobą, a każdy taki cykl zajęć niewiele się od siebie różni. Musiałabym chyba znaleźć coś, co pasuje do mojego kierunku, ale takich rzeczy raczej nie tworzą.
Stąd mój pomysł-wyzwanie. 30 dni z angielskim.


30 dni do nawyku, a każdego dnia jedynie krótka chwila poświęcona na naukę, która, notabene, może być całkiem przyjemna-postarałam się o to :) A oto nasza lista zadań:

1-14. Zakładamy konto na Memrise. Zadaniem pierwszym, a zarazem takim, które trwać będzie połowę wyznaczonego czasu jest nauka z tą właśnie platformą. Mamy do wyboru sporo kursów angielskiego na różnych poziomach i o różnej tematyce. Wybieramy ten, który nam odpowiada i co drugi dzień poświęcamy przynajmniej chwilę na powtórzenie lub przyswajanie nowego materiału.


15-17. Genialną sprawą są video z portalu TED. Krótkie wyjaśnienie-na stronie pojawiają się nagrania z konferencji, na których przemawiają eksperci z przeróżnych dziedzin. Każda z nich może być niezwykle fascynującą historią, ciekawą podróżą i inspirującą konkluzją. Kolejnym zadaniem jest więc obejrzenie dwóch takich prezentacji. Może coś z 10 najpopularniejszych? Albo stąd-czuję, że będą genialne. (Można włączyć napisy polskie lub angielskie :))

18,19. Kolejny genialny blog, facet dobrze gada. Łapcie tekst Marka Mansona, czytajcie, przeróbcie go(ja będę drukować+czytając wyłapywać słowa, których nie znam, podkreślać je, a następnie tłumaczyć, ALE nie na język polski, lecz synonimami lub tłumacząc po angielsku, tak więc slowniki polsko-angielskie nie wchodzą w grę. I jeszcze jeden artykuł :)

20. Podobnie jak wyżej, lecz tym razem tekst o 12 naukowcach-kobietach, które dokonały wspaniałych odkryć. Metoda taka sama :)

21. Film. Z napisani po angielsku :) Najlepiej więc coś stosunkowo łatwego-ja planuję jakąś animację.

22. Poznajemy świetny kanał Study English Online. Zaczynając chociażby od tego video. Polecam przejrzeć resztę nagrań, może akurat któreś z Was rozjaśni Wam trapiącą Was kwestię językową?

23. Kolejny kanał na yt, angielski z przymrużeniem oka, trochę o wymowie i, podobnie jak wyżej, rozwiązania problemów, które zaprzątają głowę uczącym się języka,

24. Tutaj niekoniecznie stricte nauka języka, bardziej o samej nauce i przeróżnych trikach, a powie nam o tym jak najbardziej osoba do tego upoważniona, bo prowadząca mówi w 5 językach + 3 kolejne zna na poziomie podstawowym, więc doskonale wie o co w tym wszystkim chodzi :) 

25,26. Podcasty na różnym poziomie zaawansowania, fajna sprawa, bo w końcu "osłuchanie" to jedna z ważniejszych kwestii w nauce języka obcego. I jeszcze jakiś od BBC.

27. Stwórz listę. Jakąkolwiek-10 rzeczy do zrobienia tej jesieni, ulubionych momentów minionych wakacji, 10 najważniejszych marzeń i celów. Po angielsku, oczywiście.

28. Gramy w grę! I chwalimy się wynikami, oczywiście!

29. Wybierz sobie jakiś tekst piosenki(ale nie ten, który umiesz na pamięć i dobrze znasz znaczenie!)i przerób go dokładnie.

30. Skomentuj tego posta w języku angielskim. Napisz jak Ci minął tydzień, co udało Ci się osiągnąć, o czym chciałbyś u mnie przeczytać, jaki jest Twój cel na ten miesiąc-cokolwiek! :)

Zaczynamy! Kto jest ze mną? :)

Spodoba Ci się również

0 komentarze

It means a lot, thank You!

Subscribe