Kobieco znaczy zdrowo!

Tak sobie myślę, że temat, który dziś chcę poruszyć powinien być oczywistością. Ale z doświadczenia(ogromnego, niemalże 20 lat przecież!)wiem, że tak nie jest. Zapraszam więc na kolejny post z kobiecej serii.

Drogie Panie. Szczera odpowiedź. Kiedy ostatnio się badałyście?

Chcę pisać o zdrowiu, bo nikt mnie nie przekona, że nie jest to istotna kwestia biorąc pod lupę temat kobiecości.

Najgłupszą rzeczą na świecie jest oszczędzanie na swoim zdrowiu. Oszczędzanie pieniędzy lub czasu. Zadbanie o coroczne, podstawowe (morfologia, ale nie tylko- glukoza, lipidogram, CRP, potas, wapń, magnez, żelazo, mocz nie są mniej istotne) badania powinno być punktem dwukrotnie podkreślonym na czerwono w naszym kalendarzu. I nawet jeśli lekarz rodzinny nie zgodzi się na skierowanie(o ile to możliwe), nie wahajcie się.

Badanie oferuje spokój. I możliwość szybkiej reakcji. Jeśli nie chcecie wierzyć mi, Posłuchajcie Kochanowskiego(szlachetne zdrowie!), który trafnie ujął to, co chcę Wam przekazać-zdrowie jest ogromnie cenne. I wbrew pozorom, do pewnego stopnia zależy od nas.


Piszę do Was w tej sprawie również dlatego, że wiem jak łatwo można swoje zdrowie zaprzepaścić i jak dalekie konsekwencje mogą nieść pewne działania, mimo iż ciało nie daje(początkowo!)żadnych alarmowych sygnałów. Łatwo zepsuć, odbudować cholernie trudno. Bo w parze z objawami fizycznymi często otrzymujemy cały arsenał negatywnych emocji. Oszaleć można, możecie mi wierzyć.

Drogie Panie, my jednak badania te wzbogacić musimy o coś więcej. To łatwe badanie, które każda z nas wykonać może sama, a jednak tak niewiele faktycznie to robi. Wiecie o czym mowa?

Akcja Hands On organizowana przez Nestle Fitness służyć ma podkreśleniu znaczenia samobadania, które umożliwia wczesne wykrycie raka piersi. I chyba zbędne będą moje słowa, kiedy zacytuję główne motto akcji: "Czy wiesz ile razy dziennie sprawdzasz swój telefon? A jak często sprawdzasz swoje piersi?"

Z tym Was zostawiam-przemyślcie sprawę. Zróbcie solidny rachunek sumienia i podejmijcie kroki.  Zdrowie nie będzie na Was czekać. Więc jeśli czujesz się źle, coś Ci dolega i nie daje spokoju, nie myśl o pieniądzach. W niektórych sytuacjach pieniądze okazują się być naprawdę niewiele warte. A stówka czy dwie poświęcone w obronie własnego ciała, które każdego dnia wykonuje genialną robotę trzymając nas przy życiu to wydatek, który zostanie Wam wynagrodzony.

Słowo klucz:profilaktyka.

Spodoba Ci się również

0 komentarze

It means a lot, thank You!

Subscribe